E-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: +48226466873

Ruckus Unleashed

.

Na naszym portalu najwięcej miejsca poświęcamy rozwiązaniom Wi-Fi dla średnich i większych organizacji i firm, które potrzebują zaawansowanych funkcji oraz bardzo wysokiej wydajności sieci bezprzewodowych. W tym materiale dla odmiany skupimy się na systemie przeznaczony dla mniejszych odbiorców - Ruckus Unleashed.

Ruckus Unleashed to rozwiązanie bezkontrolerowe, co oznacza, że nie wymaga ono dedykowanego kontrolera w postaci osobnego urządzenia lub serwisu w chmurze. Rolę kontrolera przejmują na siebie AP, zas niezawodność jest zapewniona poprzez synchronizację stanu.

Rozwiązanie Unleashed może funkcjonować w sieci obsługiwanej tylko przez 1 AP, aż do 25 szt. (różnych modeli AP produkcji Ruckus). Najprostsze wdrożenia - z jednym AP - są jak najbardziej zasadne, gdyż w stosunku do AP pracującego w trybie "standalone" zyskujemy szereg przydatnych funkcji.

Unleashed może być stosowany w wielu różnych scenariuszach, m.in.:

 • W domach jednorodzinnych i dużych lokalach mieszkalnych - do zastosowań indywidualnych. Tu przydatne będą takie funkcje jak: analiza ruchu, ograniczanie pasma i prostota konfiguracji. Możliwa jest też administracja poprzez aplikację na smartfonie. Bardzo przydatna jest też możliwość dodania kolejnych AP bez podłączania ich do sieci Ethernet - AP wystaczy zasilić, a łączność między wszystkimi będzie zapewniona poprzez sieć mesh.
 • W domach jednorodzinnych i dużych lokalach mieszkalnych - do zastosowań typu SOHO / niewielkich firm kilku- i kilkunasto osobowych. W takim scenariuszu bardzo przydatne są opcje bezpieczeństwa i dodatkowej autoryzacji, śledzenia klientów oraz logowanie zdarzeń.
 • W przestrzeniach biurowych - Unleashed obsługuje do 25 AP i do 512 użytkowników, co oznacza, że z powodzeniem może być wykorzystywany w średniej wielkości instalacjach. W tym scenariuszu bardzo przydatne są opcje bezpieczeństwa takie jak np. izolacja klientów, ACL i funkcje dodatkowej autoryzacji, kontrola ruchu na podstawie aplikacji oraz logowanie zdarzeń.
 • W zastosowaniach specjalizowanych, takich jak np. magazyny wysokiego składowania. Unleashed wykorzystuje wysoko wydajne i bardzo zaawansowane radiowo punkty dostępowe Ruckusa i jednocześnie pozwala na wykorzystanie sieci mesh, w której nie wszystkie AP musza być okablowane. Dzięki tym cechom, dobrze radzi sobie w bardziej wymagających radiowo środowiskach.
 • Tam gdzie chcemy dostarczyć klientom różne opcje dostępu do sieci np. w hotelach, wiekszych punktach usługowych, sklepach, itd. - Unleashed posiada takie opcje jak: Captive Portal, Hotspot (WISPr), logowanie do sieci przez Social Media (Facebook, LinkedIn, Microsoft, Google).

Jak to działa?

Zasada funkcjonowania centralnie zarządzanego rozwiązania bezkontrolerowego jest następująca:

 • AP wybierają spośród siebie urządzenie pełniące funkcje kontrolera "master" i "standby master" (ten w razie awarii pierwszego, przejmie jego funkcję).
 • Master AP staje się kontrolerem dla innych AP
 • Konfiguracja sieci możliwa jest jedynie poprzez UI "Mastera" i odbywa się to podobnie do konfiguracji z kontrolerem ZoneDirector.

Różnica między wersją Unleashed a "kontrolerową" sprowadza się do innego wyglądu interfejsu administracyjnego oraz braku niektórych opcji w wersji Unleashed.

Specyficzne funkcje Unleashed

AP w wersji Unleashed charakteryzują się też następującymi cechami:

 • AP Unleashed nie przyłączy się automatycznie do kontrolera. - Wymuszenie podłączenie AP Unleashed do kontrolera spowoduje utratę oprogramowania (firmware AP zostanie zmieniony na "kontrolerowy")
 • Nie jest wymagany zakup licencji na AP lub kontroler.
 • Crossgrade oprogramowania z wersji standardowej (ZD, lub (v)SZ na Unleashed wymaga jedynie zakupu wsparcia (w wersji "kontrolerowej" wsparcie na kontroler obejmuje także AP)
 • Cena AP Unleashed jest taka sama jak analogicznego AP (nie jest jednak wymagany zakup licencji kontrolerowej)
   

Unleashed vs kontroler ZoneDirector

 • wersja Unleashed charakteryzuje się sumaryczną niższą ceną
 • Unleashed posiada nowy, prostszy w obsłudze interfejs administracyjny.
 • Sieć zbudowana z Unleashed AP jest potencjalnie bardziej redundantna.
 • Limity Unleashed to: maksymalnie 25 AP i 512 urządzeń klienckich.
 • Sieci wykorzystujące kontroler skalują się do znacznie większych liczb AP i mają mają większą przepustowość.

W stosunku do wersji z kontrolerem ZD w wersji Unleashed nie są dostępne następujące funkcjonalności: Roaming ruchu w L3, tunelowanie WLAN-oów, autortyzacja enterprise przez zewnętrzne serwery, grupy WLAN i grupy AP, obsługa IPv6.


Tags: ruckus

Kontakt

sprzedaż:

e-mail: sales@cc.com.pl

 


pomoc techniczna:

e-mail: support@cc.com.pl

 

CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Dostarczamy bezpieczne rozwiązania sieciowe oraz oprogramowanie od 2001 roku. Projektujemy i wdrażamy infrastrukturę bezpieczeństwa sieciowego: systemy firewall, content security oraz systemy autoryzacji; wdrażamy infrastrukturę sieci LAN, WAN i WiFi. Nasi inżynierowie posiadają certyfikację producentów takich jak: Check Point, HPE / Aruba Networks, Juniper Networks, Palo Alto Networks, Ruckus Networks (Arris), Arista, Fortinet, Flowmon, Fudo Security, Gemalto, Sophos, Vasco, i innych a także certyfikaty CISSP i PRINCE2.

Oferta

 • Dostawa i wdrożenia sieci WiFi
 • Dostawa i wdrożenia sieci LAN i WAN
 • Dostawa i wdrożenie systemów bezpieczeństwa
 • Wsparcie techniczne
 • Outsouring w zakresie administracji systemów IT
 • Oprogramowanie na zamówienie: portale internetowe, aplikacje biznesowe, aplikacje naukowe, aplikacje specjalizowane

Lokalizacja

world-map

Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa

tel. +48 22 646-68-73

faks. +48 22 6063780

sprzedaż - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pomoc techniczna - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.